Srdečně zdravím všechny návštěvníky mých stránek

Dovolte, abych zde na úvod představil svou maličkost.

Mé občanské jméno je Tomáš Drkula, pocházím z Opavy, ale bydlím v Rožnově pod Radhoštěm, kde pracuji ve speciální rehabilitační třídě při základní škole jako pomocný vychovatel. Práce s postiženými dětmi mě hodně baví a nabíjí, přestože tam člověk někdy musí i spoustu energie vydat. Máme ve třídě šest dětí od osmi do dvaceti let s kombinovanými vadami – tělesným, mentálním a smyslovým handicapem. Jinak mě baví malování obrazů, nejradši dělám olejomalby, maluji portréty, krajiny, městečka.

Jsem naprostý amatér, obrazy maluji spíš pro zábavu, neživím se tím a zatím jsem je moc nevystavoval. Městečka tvořím podle své fantazie, portréty už jsou konkrétnější, ty maluji podle svých kamarádů nebo příbuzných. Je to pro mě relaxace, která je u mě někdy hodně důležitá.

Nemám žádné výtvarné školy, abych řekl pravdu, nikdy mě nebavilo takové to akademické malířství. Jako kluk jsem chodil do lidušky, ale jen krátce. Když mě nutili, abych třeba nakreslil strom tak, jak to chtějí oni, tak mě to okamžitě přestalo bavit. Ale možná jsem jen natrefil na špatné lektory a vytvořil jsem si předsudky na celý život. Tak jsem čistý samouk.

Na sportovní aktivity moc času nemám a přiznám se, že žádný vášnivý sportovec nejsem. Mám rád kopce a hory, ale jen do určité výšky. Někdy mé plíce nestíhají, ale třeba v Tatrách nebo u nás v Beskydech se cítím hodně dobře. Co se týče vody, tak tu já nemusím, neboť plavat moc neumím.

Jsem naprosto oddán hudebnímu žánru, kterému se obecně říká lidová „etnická“ hudba. Nejradši mám tradiční muziku moravskou či ľudové pesničky zo Slovenska, ale moje rozsáhlá sbírka CD obsahuje hudbu téměř z celého světa. Muzika mě hodně inspiruje při malování. Vždycky maluji s hudbou a podle toho, jakou právě poslouchám, se mi vybavují vizuální představy a ty pak přenáším na plátno.

Oblíbená četba jsou především knihy o historii a archeologii, dále pak žánr SF a fantasy.

Comments are closed.